İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)
English

Gündem

İHRACATIN FİNANSMANINDA TÜRK EXİMBANK TOPLANTISI - GENEL MÜDÜR SAYIN ADNAN YILDIRIM SUNUMUYLA..
13 Aralık 2018 Perşembe
Yazının devamnı »
YENİ BAŞLAYAN FİRMALAR İÇİN A'DAN Z'YE DIŞ TİCARET EĞİTİM SEMİNERİ/ 25-28 ARALIK 2018
12 Aralık 2018 Çarşamba
Genel Sekreterliğimiz organizasyonuyla “Küçülen, küreselleşen dünyada firmalarımızın bir ayağının mutlaka yurt dışı pazarlarında olması gerekmektedir ve bunun yolu dış ticaret bilgisinden geçmektedir.” mantığından hareketle özellikle sınırlı ihracat deneyimi bulunan ve/ veya ihracat potansiyeli olan ancak henüz başlangıç aşamasında olan bölge firmalarımıza yönelik 4 günlük bir süreci kapsayacak “A'dan Z'ye Dış Ticaret Eğitimi” konulu bir eğitim semineri düzenlenmesi planlanmıştır.
Yazının devamnı »
DKİB'ten Vali Ustaoğlu'na Ziyaret
14 Kasım 2018 Çarşamba
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'na ‘hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.
Yazının devamnı »
BÖLGE FİRMALARIMIZ GLOBAL PAZARLARA AÇILMA EĞİTİMERİ İLE İHRACATA HAZIR HALE GETİRİLİYORLAR..
2 Kasım 2018 Cuma
Trabzon TİM-TEB Girişim Evi genel girişimcilik eğitimleri kapsamında “Global Pazarlara Açılmak” adlı dış ticaret eğitimi Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği'nde 28 firmanın katılımı ile gerçekleşti.
Yazının devamnı »
DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNELERİ START ALIYOR..
19 Ekim 2018 Cuma
Ticaret Bakanlığı, TOBB, TİM koordinasyonu ve Genel Sekreterliğimiz işbirliği ile Ticaret ve Sanayi Odaları müşterek organizasyonunda 06-09 Kasım 2018 tarihlerinde Artvin, Hopa, Rize ve Trabzon illerinde dış ticaret bilgilendirme seminerleri düzenlenecektir.
Yazının devamnı »
TİM-TEB GİRİŞİMEVİ VE DKİB İŞBİRLİĞİNDE "GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK SEMİNERİ"
19 Ekim 2018 Cuma
TİM-TEB Trabzon Girişimevi ve DKİB işbirliğinde "GLOBAL PAZARLARA AÇILMAK SEMİNERİ" 31 Ekim 2018 Çarşamba günü 13.30 - 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.
Yazının devamnı »
TERÖRE LANET OLSUN!
5 Ekim 2018 Cuma
Batman'da hain teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit düşen askerlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralı askerimize de acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun!
Yazının devamnı »
DKİB YÖNETİM KURULU TRABZON AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ İLE BİRLİKTE İHRACATIN ARTTIRILMASINA YÖNELİK ÖNERİLERİNİ İLGİLİ BAKANLARA SUNDU
2 Ekim 2018 Salı
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu; AK Parti Trabzon Milletvekilleri ile birlikte Bölge ihracatının arttırılmasına yönelik önerilerini ziyaret edilen Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN hanımefendi ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ'ye aktardı.
Yazının devamnı »
DKİB'DEN MOSKOVA'DA TANITIM ATAĞI
2 Ekim 2018 Salı
Moskova/Rusya'da düzenlenen gıda sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan “World Food Moscow Fuarına” standlı katılım sağlanarak, standımızda Doğu Karadeniz Bölgemizde faaliyet gösteren gıda ve yaş meyve sebze firmalarımızın tanıtımı yapıldı
Yazının devamnı »
ÜLKEMİZİ YENİ UFUKLARA TAŞIYACAK CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ VE YENİ KABİNE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN
11 Temmuz 2018 Çarşamba
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın güçlü liderliği Başkanlığında oluşturulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, ihracat camiamızda büyük sevinç yaşatmıştır.
Yazının devamnı »
Doğu Karadeniz'li Gıda Firmaları Malezya'ya çıkarma yaptılar
4 Temmuz 2018 Çarşamba
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda yürütmekte olduğu "Doğu Karadeniz Bölgesi Gıda Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı" projesi kapsamında Malezya'ya yönelik bir ticari gezi düzenledi. Gezide Malezya'nın başkenti Kula Lumpur'da firmalar arasında ikili iş görüşmeleri ve incelemelerde bulunuldu.
Yazının devamnı »
RF TRABZON BAŞKONSOLOSU VALERY TİKHANOV DKİB'İ ZİYARET ETTİ
22 Haziran 2018 Cuma
Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Sayın Valery TİKHANOV, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Saffet KALYONCU'yu makamında ziyaret ederek, Doğu Karadeniz Bölgesi ile Rusya Federasyonu'na arasında yürütülen ticari ilişkiler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Yazının devamnı »
DKİB TRABZON VERGİ DAİRESİ ZİYARETİ
6 Haziran 2018 Çarşamba
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulundan Trabzon Vergi Dairesi
Başkanlığına vekaleten atanan İlhan AKÇAY'a hayırlı olsun ziyareti
Yazının devamnı »
SU ÜRÜNLERİ İHRACATINDA TRABZON İLİ LİDERLİĞE KOŞUYOR
23 Mayıs 2018 Çarşamba
Ülkemizin en fazla ihracatın gerçekleştirildiği 16 İl konumunda olan Trabzon ilinden son yıllarda yapılan su ürünleri ve mamülleri ihracatı her geçen yıl üst noktalara ulaşmaktadır.
Yazının devamnı »
DKİB YÖNETİM KURULU GÖREV BÖLÜMÜ YAPARAK ÇALIŞMALARINA BAŞLADI..
11 Mayıs 2018 Cuma
26 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçimli Genel Kurul toplantısı ile göreve getirilen Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetimi, yeni Yönetim Kurulu Başkanı Saffet KALYONCU Başkanlığında toplanarak, Yönetim Kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yapılarak faaliyetlerine resmen başlamış oldu.
Yazının devamnı »
DOĞU KARADENİZ GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRÜ ZİYARETİ
11 Mayıs 2018 Cuma
Doğu Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hüseyin ŞANVERDİ, beraberinde Bölge Müdür Yardımcısı Teoman Çoşkun TUTAK ve Trabzon Gümrük Müdürü Mehmet Salih ARIK ile birlikte yeni göreve getirilen Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kuruluna ziyarette bulundu.
Yazının devamnı »
İHRACAT PUSULASI BİLGİLENDİRME PLATFORMU YAYINDA..!
9 Mayıs 2018 Çarşamba
T.C. Cumhurbaşkanlığımız ve Ekonomi Bakanlığımızın destekleri ile TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) olarak hayata geçirilen İhracat Pusulası portalı, dış ticarete ilişkin bütün verilerin ve bilgilerin yer aldığı, tek bir tık ile ürünlerinizi hangi ülkelere hangi koşullarda ihraç edebileceğinizi gösteren bir bilgi platformudur.

Yazının devamnı »
TİM BANKALAR ARASI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLLERİ HK.
16 Nisan 2018 Pazartesi
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 71 bin ihracatçı firmanın finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 7 bankayla protokol imzaladı. Protokolle bankalar firmalara ayrıcalıklı hizmetler sunacak, çeşitli kredi tiplerinde, banka sermayeli veya Eximbank kaynaklı uygun koşullar sağlanacak.
Yazının devamnı »
DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ GIDA SEKTÖRÜNÜN YOL HARİTASI ÇİZİLİYOR…
11 Nisan 2018 Çarşamba
“DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ GIDA SEKTÖRÜ YURT DIŞI PAZARLAMA TAKIMI” adlı projemizin ilk faaliyeti olan "Katılımcı Firmalar Eğitim İhtiyaç Analizi” çalışması tamamlanmıştır.
Yazının devamnı »
7103 SAYILI VERGİ KANUNLARI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
29 Mart 2018 Perşembe
Yatırım Ortamının İyileştirilmesine yönelik reform niteliğinde bir düzenlemeleri içeren 7103 sayılı 'VERGİ KANUNLARI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN' 27 Mart 2018 tarih ve 30373 sayılı 2.Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Yazının devamnı »