İHRACAT RAKAMLARI (BİN USD)
English

KGF - EXIMBANK KREDİ TALEBİ HK.

İnovaLİG 2016 Hk.

TİM-TEB Girişim Evleri'nin 5.si Trabzon'da Geniş Bir Protokol Katılımıyla Açıldı..

TRABZON GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ 18 MAYIS 2016 TARİHİNDE TRABZON'DA..

MEŞHED /İRAN'A YÖNELİK SEKTÖREL TİCARET HEYETİ DÜZENLENİYOR..

MOBİLYACILAR ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILACAK

DOĞU KARADENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ'MİZİN 2015 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

DKİB HEYETİ SUUDİ ARABİSTAN ve DUBAİ'DEN UMUTLA DÖNDÜ

“HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ”NDE TRABZON'UN İHRACAT POTANSİYELİ VE TRABZONLU İHRACATÇILARIN TANITIMI YAPILDI..

İHRACATÇININ BANKASI EXİMBANK VERDİĞİ KREDİLERDE İHRACATÇIYA DESTEK OLUYOR.

ebirlik
Bu bölümdeki içeriği görebilmek için bilgisayarınıza Adobe Flash Player yükleyiniz.
» Merkez Bankası
Döviz Kurları
HAVA DURUMU » tüm şehirler
°C Trabzon, Türkiye
HABERLER
SİRKÜLER
BASIN BÜLTENLERİ

RUSYA FEDERASYONU'NA BİTKİSEL ÜRÜN İHRAÇ EDEBİLECEK FİRMA LİSTELERİ İÇİN BİLGİLER HK.

Rusya Federasyonu'na yaş meyve sebze ve kuru gıda ihracatı yapabilecek firmalara ilişkin listeler güncellenmiştir.

Rusya Federasyonu'na 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Vize İşlemleri

Rusya Vizeleri için Ülkemizde tek yetkili kurum olarak Rus makamları tarafından VHS-Turkey firması yetkilendirilmiş olup, Vize başvuruları bu firmaya yapılacaktır.
Aracı kurumun iletişim bilgileri aşağıda olup, gerekli dokümanların 1 orijinal davetiye, 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf ve VHS-Turkey internet sayfasında doldurulması gereken anket formu ile başvuru yapılması gerekmektedir. Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ...

RUSYA FEDERASYONU'NA YAPILACAK SEYAHATLERDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Türkiye İhracatçılar Meclisinden alınan 27/11/2015 tarih 2559 sayılı yazıda, 2011 Nisan ayından bu yana Rusya Federasyonu'na turistik amaçlı seyahat edecek Türk vatandaşlarından vize aranmadığı, ancak ticari faaliyette bulunacak olan vatandaşlarımızın ticari vize ile anılan ülkeye giriş yapmalarının gerektiği, Sınır girişlerinde gerçekleştirilen pasaport kontrolleri esnasında turistik amaçlı vize ile gelen iş adamlarının sıkıntı yaşadıkları, bu kapsamda, anılan ülkeye fuar ziyareti amacı ile dahi olsa yapılması planlanan seyahatler için vize alınmasının tavsiye edildiği ifade edilmektedir.

İYİ TARIM UYGULAMALARI DESTEKLEME ÖDEMESİ YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ HAKKINDA

12 Haziran 2012 tarih ve 28321 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan mevzuat ekte yer almaktadır.

RF/Kuzey Osetya Alania Ticaret Heyeti

Ekonomi Bakanlığımız Koordinatörlüğü ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda Bölgemizin hedef pazarı konumunda bulunan Rusya Federasyonu'nun Bölgemize yakın Kuzey Osetya Alania Bölgesi Vladikavkaz Şehrine ve Çeçenistan / Grozny şehirlerine yönelik 08-13 Kasım 2015 tarihlerinde "İnşaat, Yapı Malzemeleri ve Tüketim Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti” programı düzenlenecektir.

KESİM VE İHRAÇ TARİHLERİNDEN ÖNCE SEVKİYAT YAPILMAMASI HK.

22.02.2013 tarih ve 28567 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı Teknik Düzenlemeler Rejimi Kararı uyarınca Kesim, Toplama ve İhraç Tarihini Belirleme Komisyonu tarafından belirlenen kesim ve ihraç tarihlerinden önce ihracatı izne tabi yaş meyve ve sebze ürünlerinin ihracatını yapmak yasak olup buna riayet etmeyenlere cezai müeyyideler uygulanmaktadır.

GÜMRÜKLERDE NAKİT KONTROLLERİ HAKKINDA GÜMRÜKLER MUHAFAZA GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2015/1 SAYILI GENELGESİ HK.

Bankacılık sistemi dışında gerçekleşen ve yolcu beraberinde ülkemize getirilen veya ülkemizden çıkarılan nakdin (Türk Parası, yabancı paralar ve bunlarla ödemeyi sağlayan; bono, poliçe ve çekler ile seyahat çekleri, posta çekleri, yurt içinde veya yurt dışında yerleşik kuruluşlarca verilen ödeme emri vb. belgeler) giriş ve çıkışına ilişkin usul ve esaslar Türk Parası kıymetini koruma hakkında mevzuat ile suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi hakkında mevzuatta düzenlenmiştir.

CUMHURBAŞKANI İLE EKONOMİ ZİRVESİ

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi liderliğinde, yaklaşık 450 ihracatçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ziyaret etti. Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu üyeleri Başkan Ahmet Hamdi Gürdoğan ile birlikte ziyarete tam kadro katıldı.

2015 YILINDA YAPILACAK TARIMSAL DESTEKLEMELERE İLİŞKİN KARAR HK.

8 Nisan 2015 yılında yapılacak tarımsal desteklemelere ilişkin 2015/7495 sayılı Bakalar Kurulu Kararı 8/4/2015 tarih ve 29320 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.Bahsekonu karar ve ekleri aşağıda bulunmaktadır.

BİRLİĞİMİZ ORGANİZASYONUNDA AVRASYA BİRLİĞİ ZORUNLU EAC SERTİFİKASI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ..

1 Ocak 2015 tarihinde yürürlüğe giren Rusya, Kazakistan, Belarus ve Ermenistan'ın üyesi olduğu Avrasya Ekonomik Birliğine ilişkin olarak; daha önce Rusya'ya yapılan ihracatlarda istenilen GOST-R Uygunluk Belgesi 15 Mart 2015 tarihinde yürürlükten kaldırılmış ve Avrasya Birliği Sertifikası ve Deklarasyonu olarak adlandırılan EAC Gümrük Birliği belgesi yürürlüğe girmiştir.

GIDA PROJESİ KAPSAMINDA KATILIMCI FİRMALAR FAS'TA GIDA SEKTÖRÜNDEKİ İHRACAT POTANSİYELİNİ YERİNDE İNCELEDİ...

Ekonomi Bakanlığımızın koordinatörlüğü ve Birliğimiz organizasyonunda yürütülen “Trabzon Gıda Kümesi - Trabzon İli Gıda Sektöründe Faaliyet Gösteren Firmaların İhracata Odaklanması” Projesi kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız ile uluslararası gıda sektörü için gelişime müsait olan ve gelişmekte olan bir ülke olarak potansiyel arz eden Fas'ın Kazablanka kentine yönelik bir ticaret heyeti organizasyonu gerçekleştirilerek inceleme ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

TRABZON TATLARI ABU DHABİ SIAL MIDDLE EAST FUARINDA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI.

Ekonomi Bakanlığımız koordinasyonunda Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz tarafından yürütülen “Trabzon Gıda Kümesi” adlı UR-GE projesi kapsamında yer alan firmalarla birlikte 24-26 Kasım 2014 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Abu Dabi emirliğinde düzenlenen Gıda sektöründe faaliyet gösteren profesyonelleri bir araya getiren SIAL Middle East fuarına katılım sağlanmıştır. Orta Doğu Bölgesinin önde gelen gıda fuarları arasında yer alan fuara 50 ülkeden 1.000 yakın firma ve 15 bin ziyaretçi tarafından ziyaret edilmiştir.

TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİNE SAĞLANACAK DEVLET YARDIMLARI HAKKINDA KARAR

Ekonomi Bakanlığınca 94/6401 sayılı İhracata Yönelik Devlet Yardımları Kararına istinaden hazırlanan ekli “Teknik Müşavirlik Hizmetlerine Sağlanacak Devlet Yardımları Hakkında Karar”ın kabulüne karar verilmiştir.

TARIMSAL ÜRÜNLERDE İHRACAT İADESİ YARDIMLARINA İLİŞKİN KARAR

Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulunca; Ekonomi Bakanlığının 5/11/2013 tarihli ve 72569 sayılı yazısı dikkate alınarak; 94/6401 sayılı İhracata Yönelik Devlet Yardımları Kararına istinaden hazırlanan ekli “Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi Yardımlarına İlişkin Karar”ın kabulüne, karar verilmiştir.

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ - RUSYA FEDERASYONU KUZEY OSETYA ALANIA CUMHURİYETİ ve DAĞISTAN CUMHURİYETİ TİCARET FORUMUNUN ARDINDAN..

Rusya Federasyonu'ndan Kuzey Osetya-Alania ve Dağıstan Cumhuriyetlerinden üst düzey devlet erkanı ile ithalatçı firmaların katılımı ile gerçekleşen programa, özellikle TR90 Doğu Karadeniz bölgesinden kurum-kuruluş ve firmalardan önemli ölçüde ilgi gösterilmiştir.

SIAL- PARİS 2014 ULUSLARARASI GIDA FUARI

İstanbul Ticaret Odası'ndan alınan yazıda, 19-23 Ekim 2014 tarihleri arasında Fransa'nın Paris kentinde düzenlenecek olan “SIAL 2014 Uluslararası Gıda Fuarı”nın Türkiye milli katılım organizasyonunu gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

ENERJİ VERİMLİ SANAYİ PROJESİ

Bakanlık, enerji verimliliğini artıran projelere yatırımı yapan sanayicileri, yatırımın yapıldığı bölgeye bakılmaksızın 5. bölgeye yapılan yatırımlardan faydalandıracak.

TİM ile ENİGMA işbirliği ile ihracatçılara indirimli risk ölçüm imkanı

Türkiye İhracatçılar Meclisi ile risk değerlendirme kuruluşu Enigma firması arasında yapılan işbirliği çerçevesinde ihracatçılar, ticaret yaptığı kişi ve kurumların gerçek finansal güvenilirlik ve risk ölçüm analiz raporlarını indirimli edinebilecek.

2013/4 SAYILI TARIMSAL ÜRÜNLERDE İHRACAT İADESİ KARARI UYGULAMA USUL VE ESASLARI

Bilindiği üzere, 2013/4 sayılı "Tarımsal Ürünlerde İhracat İadesi Yardımlarına İlişkin Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulu Kararı”nın, 21/06/2013 tarih 28684 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği daha önce sirkülerimiz ile ihracatçılarımıza duyurulmuştu.

RUSYA FEDERASYONU ST. PETERSBURG PERAKENDE SEKTÖRÜ VE POTANSİYEL HIZLI TÜKETİM MADDELERİ YERİNDE PAZAR ARAŞTIRMASI

Rusya Federasyonu'nun 13 milyon nüfusa ve 1.677.690 kilometrekarelik yüzölçüme ile ikinci büyük kenti olan St. Petersburg pazar araştıra raporu.

KAZBEGY-VERHNİ LARS KAPISINDAN RUSYA FEDERASYONU'NA YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATI

Halen Rusya Federasyonu‘na yaş meyve sebze ihracatı yapma hakkına sahip olan akredite edilmiş firmalar, Rusya Federasyonu Kafkasya Bölgesine açılan kara sınır kapısı Kazbegi-Verhni-Lars Gümrük kapısından Rusya Federasyonu'na Yaş Meyve Sebze İhracatı yapabilme olanağına sahip olmuştur.

TÜRK EXİMBANK TARAFINDAN YENİ UYGULAMALAR VE KREDİLER HK.

20 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenen ortak bir basın bülteni ile Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan tarafından ihracatçılara yeni imkanlar sunan kararlar açıklanmıştır.

2009/5 SAYILI TEBLİĞ UYGULAMA USUL ESASLARINDA DEĞİŞİKLİK

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nden alınan bir yazıda; 2009/5 sayılı Tebliğin Uygulama Usul ve Esaslarının bazı maddelerinde Müsteşarlık Makamının 03/05/2013 tarih 2013/457 sayılı Onayı ile bazı değişiklerin yapıldığı belirtilmiştir.

TÜRKİYE-GÜNEY KORE SERBEST TİCARET ANLAŞMASI

Ülkemizle Güney Kore arasında yürütülen STA müzakereleri sonucunda 1 Ağustos 2012 tarihinde Sayın Bakanımız Zafer Çağlayan ve Koreli muhatabı Sayın Taeho Bark tarafından imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti ve Kore Cumhuriyeti Arasında Serbest Ticaret Alanı Tesis Eden Çerçeve Anlaşma” (Çerçeve Anlaşma) ile “Türkiye Cumhuriyeti ve Kore Cumhuriyeti Arasında Mal Ticareti Anlaşması” (Mal Ticareti Anlaşması)'nın iç onay işlemleri Taraflarca tamamlanmış olup; Anlaşmalar 1 Mayıs 2013 tarihinde yürürlüğe girecektir.

KAZAKİSTAN GTS

GTS kapsamındaki ürünlerde "Form A Menşe Belgesi" düzenlenmesi kaydı ile gümrük vergilerinden %25 oranında indirim yapılacağı bildirilmekte...

KUZEY IRAK BÖLGESEL YÖNETİMİNCE BÖLGEYE İTHALATTA SEVK ÖNCESİ İNCELEME UYGULAMASI BAŞLATILDI

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin (KIBY) bölgeye gerçekleştirilen ithalatta "Sevk Öncesi İnceleme” uygulamasını kesin olarak başlattığı ve ihracatçıların ihraç mallarının sevk etmeden önce, yetkilendirilmiş Bureau Veritas ile SGS gözetim şirketlerinden uygunluk belgesi edinmeleri gerektiği daha önce kayıtlı sirkülerimiz ile duyurulmuştu.

GÜMRÜKLERDE NAKİT KONTROLLERİ HAKKINDA (2013/1) SAYILI GENELGE

Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü'nün 2013/1 Sayılı Gümrüklerde Nakit Kontrolleri Genelgesi yayımlanmıştır. Söz konusu genelgeye ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

FUTURALLIA İSTANBUL 2013- 18. ULUSLARARASI İŞ GELİŞTİRME FORUMU

Futurallia, KOBİ'lere yönelik uluslararası matchmaking ve iş geliştirme platformudur. 2 gün boyunca firmaların, önceden ayarlanmış yüz yüze ikili görüşmelerde bulunacağı ve katılan diğer kuruluşlar ve firmalarla networking ve görüşme imkanı bulacağı uluslararası bir organizasyondur. Bugüne kadar toplamda 17 adet Futurallia İş Forumu gerçekleştirilmiştir. 18. Forum bu sene İstanbul'da düzenlenecektir.

BAZI TARIM ÜRÜNLERİNİN İHRACATINDA VE İTHALATINDA TİCARİ KALİTE DENETİM TEBLİĞİ

BAZI TARIM ÜRÜNLERİNİN İHRACATINDA VE İTHALATINDA TİCARİ KALİTE DENETİMİ TEBLİĞİ (ÜRÜN GÜVENLİĞİ VE DENETİMİ: 2013/21)'NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (ÜRÜN GÜVENLİĞİ VE DENETİMİ: 2013/25), 05/02/2013 tarih ve 28550 sayılı Resmi Gazetede: yayımlanmış bulunmaktadır.

TARIMA DAYALI EKONOMİK YATIRIMLARIN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ HAKKINDA

4 Eylül 2012 Salı tarih ve 28401 sayılı resmi gazetede yayımlanan...

TİM ve HALKBANK KOBİ İHRACAT SEFERBERLİĞİNİ BAŞLATTI...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Halkbank 22/06/2012 tarihinde imzaladıkları "2023 hedef 500 milyar dolar KOBİ İhracat Seferberliği” protokolüyle ihracatçılara büyük finansal kolaylıklar sağlayacak uygulamaları hayata geçirdi.

ORGANİK TARIM DESTEKLEME ÖDEMESİ YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ HAKKINDA

12 Haziran 2012 tarih ve 28321 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan mevzuat ekte yer almaktadır.

DKİB'DEN İRAN'A RESMİ TİCARET HEYETİ ÇIKARMASI

Doğu Karadeniz Bölgesi ve Trabzon ili ekonomi tarihinde önemli yeri bulunan ve tarihi süreç içinde belli dönemler inişli çıkışlı seyir izleyen İran ile Doğu Karadeniz Bölgesi arasındaki ticari ilişkilerin tekrar eski canlı günlerine dönmesi için Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği atağa kaktı.

MOBİLYACILAR ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILACAK..

23 Eylül 2010 tarih ve 27708 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında 2010/8 Sayılı Tebliğ kapsamında, Proje Bazlı Eğitim, Danışmanlık, Yurt Dışı Pazarlama, Alım Heyeti ve Bireysel Danışmanlık Programları İle İstihdam Giderlerinin Desteklenmesi Programı (UR-GE Desteği) çerçevesinde Genel Sekreterliğimizce MOBİAD ile işbirliği içinde “Doğu Karadeniz Mobilya Sektörünün Uluslararası Platformda Bilinçli Rekabetinin Güçlendirilmesi” adı altında hazırlanarak koordinatör kuruluş Ekonomi Bakanlığı'na sunulan projemiz onaylanmış bulunmaktadır.

DKİB HEYETİ SUUDİ ARABİSTAN ve DUBAİ'DEN UMUTLA DÖNDÜ

Doğu Karadeniz Bölgesi ihracatçıları için yaş meyve sebze sektöründe alternatif pazar arayışlarına devam eden Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği, 12-17 Mart 2016 tarihleri arasında Yönetim Kurulundan oluşturulan heyetle birlikte Suudi Arabistan Cidde kenti ile Birleşik Arap Emirlikleri Dubai'de incelemelerde bulundu.

İHRACATÇININ BANKASI EXİMBANK VERDİĞİ KREDİLERDE İHRACATÇIYA DESTEK OLUYOR.

İhracatçılarımızın finansman ihtiyacını karşılayan ve her zor dönemde ihracatçımıza büyük destek veren TÜRK EXİMBANK Irak ve Rusya Federasyonu‘na yönelik kullandırmış olduğu kredilerin vadesini firmaların talebi doğrultusunda 1 yıla kadar uzatmıştır.

ALMANYA DORTMUND'DA DÜZENLENEN “HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ”NDE TRABZON'UN İHRACAT POTANSİYELİ VE TRABZONLU İHRACATÇILARIN TANITIMI YAPILDI..

Almanya'nın Dortmund kentinde 24-28 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen ''Her Yönüyle Trabzon'' etkinlikleri organizasyonunda DKİB olarak açılan Narenciye Tanıtım Grubu standında narenciye ürünleri açısından önemli bir pazar olan Almanya'da bahse konu ürünlerin tanıtımı gerçekleştirildi, Trabzon'un dış ticaret potansiyelleri ile Trabzon ihracatı hakkında ziyaretçilere bilgilendirmeler yapıldı.

TRABZONLU YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇISI FİRMALAR YENİ PAZAR ARAYIŞLARI İÇİN DÜNYANIN EN ÖNDE GELEN YAŞ MEYVE SEBZE FUARI OLAN ve ALMANYA BERLİN'DE DÜZE

Rusya Federasyonu pazarında yaşanan olumsuzluklar ve bu ülkenin yanlı ve maksatlı tutumlularından dolayı pazarda güven sorunu yaşayan Yaş meyve sebze sektörü temsilcisi ihracatçılarımız alternatif pazar arayışlarına hız verdi.

2015 YILI DIŞ TİCARET VERİLERİNDE DIŞ TİCARETTE EN FAZLA NET DÖVİZ GİRDİSİ SAĞLAYAN İLLER SIRALAMASINDA TRABZON İLİ 2'NCİ OLDU

2015 yılı dış ticaret verilerine göre Ülkemizin önde gelen ihracatçı illeri arasında yer alan Trabzon ili, net döviz girdisi bakımından 81 il içinde 2'nci sırada yer almaktadır.

DKİB 2014 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğinin 2014 yılı çalışma dönemine ilişkin olağan Genel Kurul toplantısı İhracatçıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİNİN İHRACAT ŞAMPİYONLARINA ÖDÜLLERİ BAŞBAKAN YARDIMCISI TARAFINDAN TAKDİM EDİLDİ.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2013 yılı verilerine göre hazırlanan Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçı firma sıralamasında Trabzon ilimizden 9 ihracatçı firma ve Rize ilinden de 2 ihracatçı firma yer almaktadır.

TRABZON'UN TATLARI DUBAİ'DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Ekonomi Bakanlığımızın koordinatörlüğü ve Birliğimiz organizasyonunda yürütülen “Trabzon Gıda Kümesi - Trabzon İli Gıda Sektöründe Faaliyet Gösteren Firmaların İhracata Odaklanması” Projesi kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız ile uluslararası gıda sektörünün en önde gelen buluşma noktası olan ve Dünyanın en büyük gıda fuarı olan “GULFOOD DUBAİ 2014” fuarına ziyaret gerçekleştirilerek inceleme ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

Doğu Karadeniz Bölgesi İhracatçıları Rusya'nın Stavropolve Pyatigorsk Kentlerindeyapılan Görüşmelerden Umutla Döndü

Ekonomi Bakanlığımız koordinasyonu ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimiz organizasyonunda 10-14 Kasım 2013 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nun Bölgemize yakınlık avantajına sahip olan Bölgelerinden; Kuzey Kafkasya Federal Bölgesi merkezi illeri olan Stavropol ve Pyatigorsk kentlerine yönelik ticaret heyeti programı düzenlenmiştir.

DKİB'den İhracatçılar Büyük Müjde

RUSYA FEDERASYONU'NA YÖNELİK İHRACATTA ÇIĞIR AÇACAK, BASİTLEŞTİRİLMİŞ GÜMRÜK HATTI SİSTEMİ DKİB'İN ÖNERDİĞİ RUSYA FEDERASYONU'NUN ÜLKEMİZE YAKIN EN ÖNEMLİ KAPILAR I OLAN TUAPSE LİMAN GÜMRÜK İDARESİ İLE KAZBEGİ-VERHNİ LARS KARA SINIR KAPISINDA KURULUYOR.

Çay Firmaları Rusya'dan Umutla Döndü

DKİB TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA MOSKOVA'DA DÜZENLENEN “WORLD FOOD MOSCOW” FUARINA KATILAN ÇAY İMALATÇILARI, TÜRK ÇAYINA OLAN İLGİDEN MEMNUN KALARAK RUSYA PAZARINA ODAKLANMA KARARI ALDI

Dış Ticarette Ödeme ve Teslim Şekilleri ile Dış Ticarette Finansman Yöntemleri Semineri

DOĞU KARADENİZ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ 2013 YILI EĞİTİM PROGRAMLARINA DIŞ TİCARETTE ÖDEME VE TESLİM ŞEKİLLERİ İLE DIŞ TİCARETTE FİNANSMAN YÖNTEMLERİ SEMİNERİ İLE BAŞLADI

Türk Çayı İhracat Atağında !!!

TÜRK ÇAYI İHRACAT ATAĞINDA !!!
İLK ADIM: RUSYA PAZARI
TALEPLER
HEYETLER
FUARLAR
EĞİTİMLER

T.C. Ekonomi Bakanlığı Dış Ticaret Talepler Bülteni

Dış Talepler Bülteni Sayfamızı görebilmeniz için kayıtlı olduğunuz İhracatçı Birliğinden almış olduğunuz Birlik Kayıt Sicil Numaranızı ve Vergi Numaranızı aşağıdaki forma yazmanız yeterli olacaktır.

İhracat Bilgi Platformu

Ticari Talep Eşleştirme (TTE) hizmeti Türk ihracatçıları ile yabancı ithalatçıların elektronik ortamda bir araya getirilmesini amaçlamaktadır. Ticari Talep Eşleştirme sisteminde hem alım, satım ve işbirliği taleplerinizi girebilir hem de yabancı firmaların taleplerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca e-posta aboneliği sayesinde ilgilendiğiniz ürün grubuyla ilgili bir talep girildiğinde e-posta adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Ticaret ve Alım Heyetleri

Ekonomi Bakanlığımızca hazırlanan ticaret, alım heyetleri ve diğer faaliyetlere ait bilgilerin yer aldığı web sitesi

Rusya Federasyonu Stavrapol ve Pyatigorsk Ticaret Heyeti Hk.

10-14 Kasım 2013
Hedef Ülke: Rusya Federasyonu (Stavrapol & Pyatigorsk)
Organizatör: DKİB

İran-İsfahan Ticaret Heyeti Hk.

19-23 Mayıs 2013
Hedef Ülke: İran (İsfahan)
Organizatör: TİM

Milli ve Bireysel Düzeyde İştirak Edilecek Fuar ve Organizasyonlar

Ekonomi Bakanlığımızca hazırlanan Milli ve Bireysel Düzeyde İştirak Edilecek Fuar ve Organizasyonların listeleri bilgilerinin yer aldığı web sayfası.

.

Stratejik İnovasyon Bilgilendirme Semineri Hk.

Tarih : 4 Mart 2016
Saat:14:00 - 17:30
Yer : Trabzon /Salon TTB 1. Kat

2014 Yılı Dış Tİcaret Eğitim Programları

2014 yılı eğitim programlarının ihtiyaçlarınız doğrultusunda planlanabilmesi için aşağıdaki eğitim programına katılım talep formunun doldurulması siz firmalarımızdan gelen talepleri en etkin şekilde değerlendirebilmemizi ve eğitimde ihtiyaçların yüksek verimlilikle gerçekleştirilmesini sağlayacaktır.

Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri

Tarih : 16 Mayıs 2013
Saat:09:30- 16:30
Yer : Trabzon
Ücretsiz e-bültenimize kaydolun, gelişmelerden haberdar olun
Şubat / 2011
 
19 14:00
At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
22 10:00 Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus
24 11:00 Nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna
25 13:30 Vo eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum
 
//------ //----